مدیرکل دفتر صادرات صنایع‌دستی کشور از تشکیل مجمع عمومی بازرگانی صنایع دستی خبر داد.
2 پویا محمودیان درباره اهمیت تشکیل این مجمع عمومی بارزگانی صنایع‌دستی گفت: جای خالی یک انجمن بازرگانان صنایع دستی ایران برای پوشش دادن فعالیت‌های این حوزه و تامین مطالبات صنفی در بخش بازرگانی و صادرات صنایع دستی در اتاق بازرگانی ایران خالی بود که با تشکیل این مجمع این خلاء برطرف خواهد شد.
وی ادامه داد: این مجمع با همکاری مشترک دفتر صادرات صنایع دستی و اداره کل تشکل‌های اتاق بازرگانی ایران برگزار خواهد شد و تلاش می‌کنیم با برگزاری موفق آن قدم مهمی در مسیر منسجم شدن فعالیت‌ها در این حوزه برداریم.
مدیرکل صادرات صنایع دستی کشور به برگزاری این مجمع در سال‌های قبل اشاره کرد و افزود: در سال‌های قبل تلاش‌هایی برای برپایی این مجمع صورت گرفت که متاسفانه به دلیل عدم مدیریت صحیح و درست، آن تلاش با شکست روبرو شد و نوعی بدبینی حتی در بین فعالان این حوزه نسبت به این کار پدید آمد که امیدواریم با خرد جمعی و توجه به همه ظرفیت‌ها این بار این کار با نتایج مفیدی همراه شود.
او با تاکید بر حضور پررنگ اداره تشکل‌های اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: خوشبختانه این دوره اتاق بازرگانی ایران و به ویژه اداره کل تشکل‌های آن فعالیت جدی و تلاش ویژه‌ای برای موفقیت این برنامه آغاز کرده‌اند که به نظرم با تمهیدات اندیشیده شده، این مجمع به خوبی برگزار خواهد شد.
محمودیان گفت: بعد از اینکه اتاق بازرگانی فراخوان این مجمع را روی سایت خود قرار داد، استقبال خوبی از سوی صادرکنندگان و بازرگانان صنایع دستی ایران صورت گرفت و ثبت نام‌ها به صورت آنلاین انجام شد.
مجمع عمومی بازرگانان صنایع دستی و انتخابات هیات مدیره آن روز چهارشنبه 15 مهرماه در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار خواهد شد.