2015-09-09_thumbOTRISH
پروفسور«هاینز انگل»، رییس دانشگاه وین و دکتر «هوبرت دورشتاین»، رییس «آژانس بین‌المللی تبادل دانشجو و همکاری‌های آموزشی، علمی و تحقیقاتی» اتریش، عصر روز سه‌شنبه ۱۷ شهریورماه، در ملاقات‌های جداگانه، با رییس دانشگاه تهران دیدار و گفت‌وگو کردند.
به گزارش روابط ‌عمومی‌ دانشگاه تهران در این دیدارها، که با حضور دکتر محمدباقر قهرمانی، معاون بین‌الملل دانشگاه و عبدالمجید اسکندری، مدیرکل برنامه ریزی و همکاری های بین الملل دانشگاه برگزار شد، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران، ضمن معرفی دانشگاه تهران و جایگاه و دستاوردهای آن، به معرفی جایگاه دانشگاه تهران و  توانمندی‌‌های آن در رشته‌های مختلف پرداخت.
دکتر نیلی احمدآبادی، با اشاره به جایگاه دانشگاه تهران در کشور، گفت: «دانشگاه تهران بیش از۱۶۰ سال قدمت دارد و ۸۰ سال پیش با تغییر نام از «دارالفنون» به «دانشگاه تهران» به عنوان بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین دانشگاه ایران، نوع فعالیت آموزشی و پژوهشی خود را در قالب دانشگاه‌های امروزین بازنگری کرد».
دکتر نیلی احمدآبادی، با اشاره به چالش‌های آب، محیط زیست و انرژی به عنوان چالش‌های مهم بین‌المللی گفت: «ایران در زمینه محیط زیست، بستر بسیار متنوعی برای پژوهش‌های علمی دارد».
وی با اشاره به تعداد قابل توجه دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران و مراکز علمی و فناوری دانشگاه، از جمله پارک علم و فناوری، این امکانات را بستری مناسب برای همکاری بین دانشگاه تهران و دانشگاه‌های اتریش دانست.
رییس دانشگاه تهران، انجام پژوهش‌های مشترک و برگزاری دوره‌‌های مشترک با مشارکت دانشگاه‌های اتریش را، از زمینه‌های مورد علاقه دانشگاه تهران برای همکاری با دانشگاه‌های اتریش عنوان کرد.
در این دیدارها، هم‌چنین رییس دانشگاه وین و رییس «آژانس بین‌المللی تبادل دانشجو و همکاری‌های آموزشی، علمی و تحقیقاتی» اتریش، در خصوص همکاری دانشگاه تهران با دانشگاه‌های اتریش، از جمله در خصوص تبادل دانشجو، همکاری در رشته‌های مورد علاقه دو طرف، حمایت از پژوهش‌ها و پروژه‌های مشترک، برگزاری دوره‌های مشترک با دو مدرک دانشگاه تهران و دانشگاه‌های اتریش و برخی مسایل دیگر،بحث و تبادل نظر کردند.