مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان‌های خراسان گفت: در حال حاضر هزینه اجرای تونل‌های انرژی در شهر مشهد پایین‌تر از میانگین و سرانه کشوری این کار است.
index
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدحسن متولی زاده در جریان بازدید از تونل انرژی میدان شهدای مشهد در جمع مدیران شهرداری افزود: تونل‌های انرژی به عنوان یکی از مصادیق پیشرفته بودن شهرها و کلانشهرهای دنیا مطرح هستند و می‌توانند هزینه‌های زیادی را از روی دوش دستگاه‌های اجرایی و خدماتی بردارند.
وی زیبا نگه داشتن شهرها و همچنین توجه به مبلمان شهری را از دیگر مزایای استقرار چنین سیستمی دانست و ادامه داد: با احداث چنین تونل‌هایی می‌توان از کنده‌کاری‌های بی‌مورد در شهرهایی همچون مشهد که سالیانه میزبان میلیون‌ها زائر و گردشگر داخلی و خارجی است جلوگیری به عمل آورد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان‌های خراسان با اشاره به تونل‌هایی که از سوی این مجموعه در سال‌های قبل در مشهد احداث شده است، تصریح کرد: برق منطقه‌ای در سال‌های اخیر تونل‌های مختلفی را در این خصوص نصب کرده که البته منحصرا برای خطوط 20 و 132 کیلوولت بوده است.
وی ادامه داد: با این حال تونل انرژی ساخته شده توسط شهرداری مشهد در میدان شهدای این شهر می‌تواند برای خدمت‌رسانی به شرکت‌های برق، آب و مخابرات فعالیت کند و مورد استفاده قرار گیرد.
متولی‌زاده با اشاره به هزینه‌های بالای احداث هر کیلومتر تونل انرژی عنوان کرد: این هزینه‌ها به تناسب نوع، ابعاد و کاربری تونل‌ها مختلف بوده که در حال حاضر هزینه اجرای تونل‌های انرژی در شهر مشهد پایین‌تر از میانگین و سرانه کشوری این کار است.
وی خاطرنشان کرد: کارشناسان متخصص در این حوزه تمام تلاش خود را می کنند تا از دست‌آوردهای داخلی برای احداث این تونل‌ها استفاده کنند.